Pro Pepu Nose byla výuka hudební výchovy v Základní katolické škole v Jablonci premiéra. Na základě výzvy ředitelky katolické školy Jany Kocourkové přijel Pepa Nos nejen si s dětmi zazpívat, ale také je duševně obohatit.
Žáci od páté do deváté třídy se tedy setkali s netradiční výukou Pepy Nose. „Každou hodinu udělám jinak. Jedna je o zpěvu druhá například o rytmu. Hudebním rytmem poznám i charakter dětí,“ vysvětlil hudebník Pepa Nos, který už léta vyučuje také jógu.
Žákům představil své písničky, které si mohli společně zazpívat a na závěr každé hodiny se postavil na hlavu a odpovídal dětem na to, co je zrovna zajímalo.
Žákům se netradiční hodina hudební výuka velmi zamlouvala. „Je to odbočení ze stereotypu. Pepu Nose jsem k nám pozvala, protože mě zaujal jeho koncert pro Církevní gymnázium ve Frýdlantě,“ sdělila ředitelka Základní katolické školy Jana Kocourková.
Pepa Nos ještě včera v poledne ze základní školy putoval do Háskovy vily, kde se stal součástí zábavného programu ke Dni matek. Děti prvního stupně však také nepřijdou zkrátka. Veselá a netradiční výuka je čeká ještě dnes opět v Háskově vile.
Písničky, zábava, hudba, ale i filozofické myšlenky naplňovaly žáky celé včerejší dopoledne.