Smrt za smrt. Takový verdikt žádá majitel, kterému byl v minulém týdnu v Kokoníně zabit jeho osmiletý jorkšírský teriér. Ten na následky hlubokého kousnutí zemřel.

„Psa mi v ranních hodinách zakousl sousedův německý ovčák. Ten v osudný den volně pobíhal na zahradě, která není oplocená,“ tvrdí se zármutkem Antonín Hudský, bývalý majitel osmiletého jorkšíra. Oplocení zahrady však chybí u obou chovatelů psů. Hudský svého polomrtvého psa převezl ihned na veterinární kliniku. „Příčinou smrti byla rozsáhlá rána o velikosti 15 x 20 centimetrů v oblasti hrudní a bederní páteře, která oboustranně perforovala dutinu hrudní a břišní,“ uvádí veterinární lékařka Sandra Spejchalová v lékařské zprávě.

Antonín Hudský se rozhodl nahlásit celý případ na městskou policii. „Protože Antonín Hudský s případem přišel až o dva dny později, případ jsme předali přestupkové komisi městského úřadu,“ uvedl zástupce ředitele Městské policie Jablonec Ludvík Lopreis.

Majitelé německého ovčáka, rodina Lopreisových, však s obviněním souseda Antonína Hudského nesouhlasí. „V ranních hodinách, kdy mělo k incidentu dojít, jsem měla psa doma. Je mi s podivem, že Hudský nešel hned za námi, když mu náš pes údajně zabil jeho psa,“ řekla majitelka německého ovčáka Věroslava Lopreisová. Nyní prý už psa nevypouští ani na zahradu. Její tvrzení však popírá Antonín Hudský. „Opět jejich pes pobíhal na naší zahradě,“ uvedl.

Případem se tedy bude zabývat přestupková komise, která by majiteli německého ovčáka měla udělit pokutu až deset tisíc korun i zabezpečit psa, aby nadále neohrožoval okolí. „V žádném případě nebyla dodržena vyhláška. Pokud se prokáže, že pes je agresivní a majitel nedokáže psa zabezpečit, o jeho odebrání může rozhodnout pouze Krajská veterinární správa,“ konstatovala Dagmar Holanová, předsedkyně Ligy na ochranu zvířat.

Lopreisovi tvrdí, že pes mohl zemřít i jinak, než na následky kousnutí jejich německého ovčáka. Dokonce tvrdí, že majitel jorkšíra si za vše může sám. Hudský také zmínil, že pes je nebezpečný i okolí a napadl i jeho syna. „Je to hodný pes, nikomu neublížil, naopak, rodina Hudských je divná a ke psům se chová špatně,“ tvrdí opak Věroslava Lopreisová.