Majitel nápojky, kde mezi ostatními byla schovaná dotyčná skleněná lahev s papírem, celou situaci bere s humorem. „Stěžovat si společnosti Karlovarské minerální vody určitě nebudu. Jedná se jen o jednu skleněnou lahev,“ sdělil majitel nápojky v Jablonci Ludvík Černý. Obal od sušenky Delisa uvnitř lahve Mattoni má nyní vystavený jako kuriozitu ve své nápojce na Rýnovické.
Pokud by však podobná situace nastala, tak je povinnost obchodního zástupce firmy celou situaci řešit. „Na každém obalu minerální vody je uvedeno číslo na zákaznickou linku. Tam může každý zavolat při mimořádné situaci a zástupce firmy je povinen daný problém řešit,“ řekl tiskový mluvčí Karlovarských minerálních vod Michal Donát. Jak se však kus papíru do skleněné lahve dostal, to neřekl.
„Takhle na dálku nedokážu posoudit, jak je situace závažná. To by musel opravdu náš obchodní zástupce. Pokud je opravdu papír v lahvi, samozřejmě by minerálku vyměnil,“ dodal Michal Donát
Ludvíka Černého celá situace pobavila také proto, že jeho zkušenosti jsou mnohem horší. „Jednou jsem našel v lahvi od piva mrtvou krysu. To bylo strašné. Samozřejmě jsem celou událost nahlásil zástupci dotyčné firmy, která však byla velice netaktní,“ vzpomíná na nepříjemnou událost Ludvík Černý. „Požadoval jsem od nich výměnu celé basy. Oni však reklamaci neuznali,“ dodal.
Balení potravin a nápojů nyní provádějí stroje. Jejich kontrolu však mají na starosti lidé. Ta by měla být důsledná, aby se podobné případy nevyskytovaly. Z vlastní zkušenosti však řada lidí ví, že v potravinách nenalezenou mnohdy jenom papír.