Motto – „Dejte ženě dům a ona vám z něj udělá domov.“

Představujeme vám Petra Bureše. Ochotného řemeslníka s citem pro atmosféru interiéru, šikovného pracanta sledujícího novinky na trhu a empatického člověka schopného odborně poraditDůvodem, proč jsem za panem Burešem přišla je, že chceme společně s Velkopopovickým Kozlem a čtenáři Jabloneckého deníku najít nejšikovnějšího fachmana jabloneckého regionu, kterého pak Kozel odmění za poctivou práci a jeho řemeslný kumšt.

Tip na malíře - lakýrníka Petra Bureše zaslala Dana Novotná. I jejímu bytu dodal útulnost novým nátěrem nejen stěn ale i dveří. Nechala si poradit, že úplně bílá je sice čistá a stále módní, ale pohrát si s barvami není zase až tak špatný nápad. Jako první to uvítaly děti, jejichž pokoje se změnily v království pro princeznu a v pracovnu s ložnicí pro studenta. Při pohledu na dílo neváhala a dnes by zpět za bílé stěny neměnila.

Nejlepší odměnou po práci je pro malíře Bureše rybaření. Je to jeho koníček, kde si v klidu může odpočinout a načerpat nové síly.

Petra Bureše jsme se zeptali na tajemství jeho úspěchu. Co podle sebe děláte lépe než ostatní a kvůli čemu se vaši zákazníci stále vracejí?
„Asi proto, že jsem normální a nedělám machra. Dělám všechny věci, jak nejlépe dovedu, nic se nemá ošidit. Ani v práci ani v životě. Jsem rád, když si lidé nechají poradit a spolu doladíme detaily. Nejlepší odměnou mi je, když z výsledku máme radost oba. Při volbě tónu a sytosti barev je třeba brát v potaz nejen, k čemu místnost slouží, ale především jaké je v ní světlo a odkud. I když přiznám, že u mne platí rčení – kovářova kobyla chodí bosa. Doma bych to už měl dát opět do pořádku. Ale kalendář mám nabitý. V zimě bude trochu volněji.“

Na co se nejvíce těšíte po dni plném práce?
„Velmi rád rybařím. Úplně vypnu hlavu, tiše se posadím a vnímám přírodu kolem sebe. Úžasně si u vody odpočinu, i když třeba nic nechytím.“