Zřejmě obě tyto skutečnosti zapříčinily to, že se na konci roku odehrály dva koncerty, jejichž výtěžek putoval právě pro handicapovanou ženu na zakoupení nového invalidního vozíku. „A už na něm sedím,“ prozradila pár dní po Štědrém dnu třiatřicetiletá Petra, která je zároveň maminkou desetiletého Viktora. Celá akce měla i k překvapení Petry rychlý vývoj. Nápad pomoci mladé ženě, která sama pomáhá druhým a věnuje se horské para-cyklistice, vzešel od frotmana kapely Anarchia Tadeáše Vogela a také od ní samotné. Od nápadu k realizaci koncertu uběhlo pouhých čtrnáct dní. Což Petře vyrazilo dech.

„Tadeáše znám od školy. Když jsme o nápadu hovořili, čekala jsem, že koncert proběhne tak za půl roku. Tadeáš ale na nic nečekal a za čtrnáct dní, co jsem se setkala s kapelou, se koncert v Liberci uskutečnil,“ zavzpomínala Petra z České Lípy. Nevybralo se však tolik, kolik bylo třeba. Cílová částka se stanovila na padesát tisíc korun. Zhruba na tolik vyjde nový vozík speciálně vyrobený pro handicapovanou osobu.

Petra měří 138 centimetrů a většina vozíků je uzpůsobena vyšším lidem. Životu nezbytná pomůcka musí být tedy vyrobena na míru. Proto proběhl ještě jeden nadační koncert v České Lípě, kdy se kapely Anarchia, Enola a Manuál vzdaly nároku na honorář.„Přestože nepřišlo tolik lidí, kolik by si Petra zasloužila, vybralo se poměrně dost peněz. A to především díky Nadaci Generali a České pojišťovně,“ řekl za turnovskou skupinu Anarchia Tadeáš Vogel.

S ostatními členy kapely se shodl na tom, že se dalším podobným charitativním koncertům nebrání. „Koncerty se podle nás povedly a hlavně nadchly,“ doplnil muzikant. Mladá maminka je za peníze ráda, více je však vděčná za to, že se lidi okolo ní dohodli a celý benefiční proces pro ni přichystali.

„Kluci z kapely vypadají drsně, jsou velcí, celí v kůži a jejich je rock hodně tvrdý, z jejich textů jde až mráz po zádech. Když pak pro vás udělají tohle vše, je strašně fajn zjistit, že mají srdce na správném místě,“ dodala Petra s tím, že podobné akce mohou být inspirací pro ostatní kapely. Samozřejmě pro ty, které pomáhat chtějí.