V lednu letošního roku totiž odebrali pracovníci společnosti ve spolupráci s krajskou hygienickou stanicí vzorky pitné vody na více než 30 místech Libereckého kraje.

„Přímo v dějišti šampionátu byly kontroly kvality pitné vody provedeny například v Tipsport areně, Hotelu Imperial a Zlatý Lev, v Babylonu či na vysokoškolských kolejích. „Neopomněli jsme přitom ani další ubytovací kapacity v Harcově a ve Vesci,“ prozradila Deníku vedoucí libereckého střediska laboratoří Renata Svátková s tím, že výsledky kontrol byly více než potěšující. Obešly se totiž bez závažnějších závad.

„Drobné nedostatky jsme objevili pouze u objektů v Zeleném Údolí v nichž budou během šampionátu ubytovaní zahraniční novináři. Tyto nedostatky byly ale způsobeny především tím, že v době odběru nebyly objekty v plném provozu,“ vysvětlila Renata Svátková.

Vzorkaři společnosti se ovšem nesoustředili pouze na nejbližší okolí dějiště šampionátu, ale také na další místa v blízkosti Liberce, kam by mohli návštěvníci mistrovství vyrazit.

Další odběry pitné vody proto provedli také v hotelech a ubytovacích kapacitách v sousedním Jablonci nad Nisou, Turnově a blízkých lyžařských centrech, jako jsou například Bedřichov a Harrachov. „Všechny hotely jsme prověřili s velice dobrým výsledkem. V tomto směru proto máme dobrý pocit, že jsme na mistrovství světa připraveni,“ dodala Renata Svátková.

Mimořádné kontroly pitné vody neustanou ani v době konání šampionátu. Podle mluvčí Severočeských vodovodů a kanalizací Ivety Kardianové bude probíhat režim kontroly plně v součinnosti s provozem společnosti.

„Pro laboratoř je stanoven mimořádný pracovní režim. Vozidla zajišťující odběry vzorků a kontrolu kvality vody mají povolenky k vjezdu do uzavřených oblastí během šampionátu,“ dodala mluvčí společnosti, která zásobuje pitnou vodou více jak milion obyvatel na území Libereckého a Ústeckého kraje.