Podpora regionálním organizacím je s plesem spjata už od roku 2002, kdy byl šek v hodnotě 25 tisíc korun předán Asociaci rodičů a přátel zdravotně postižených dětí ČR. „Tehdy jsem předával šek ještě jako starosta. Letos předám podobný šek organizaci Tichý svět sdružující neslyšící,“ přiblížil primátor Jiří Čeřovský.

Organizace Tichý svět poskytuje neslyšícím všestrannou podporu a ulehčuje jim začlenění do společnosti. Nabízí sociální rehabilitaci, odborné sociální poradenství a tlumočnické služby. „Neslyšící z organizace Tichý svět se letos postarají také o netradiční předtančení,“ prozradila Kateřina Rosendorf ze společnosti Eurocentrum. „Kromě bohaté tomboly se návštěvníci mohou těšit i na fotokoutek, ze kterého si na památku odnesou zdarma vytištěnou fotografii,“ doplnila.

Moderátorské role se ujme Martin Kraus, hvězdou večera bude zpěvačka Olga Lounová se svou kapelou a kromě zpěvu předvede i pár akrobatických kousků. K tanci zahraje Orchestr Ladislava Bareše se svými sólisty.

Ples města Jablonec proběhne v sobotu 25. ledna od 20 hodin ve velkém sále Eurocentra. Vstupenky jsou v prodeji v pokladně Eurocentra za 399 korun.

Loni byl hlavním hostem městského plesu Jiří Korn. Šek na 25 tisíc korun si odnesl zástupce regionální organizace Unie Roska, což je sdružení pro nemocné roztroušenou sklerózou.

Ve stejný čas proběhne i Ples přátel umění města Tanvald, který letos připravila ve spolupráci s radnicí místní Základní umělecká škola. „Je zároveň vyvrcholením oslav 70. výročí založení naší školy,“ upozornila ředitelka ZUŠ Tanvald Petra Jedličková Šimůnková.

Hudbu k tanci zajistí orchestr Vladimíra Janského a skvělý Big Band ZUŠ, hlavní hvězdou slavnostního večera bude jablonecký rodák Ondřej Ruml. Ples se uskuteční ve Sportovní hale Výšina Tanvald.

Až na sobotu 1. února mají naplánovaný ples ve Smržovce. Dvanáctý obnovený všesportovní ples se koná v sále Parkhotelu. „Výtěžek z plesu je určen na podporu sportu smržovské mládeže,“ doplnila referentka kulturního střediska Lenka Röhrichová.

Tichý svět pomáhá od roku 2006
Obecně prospěšná společnost Tichý svět propojuje od roku 2006 svět slyšících a neslyšících a v současné době působí už v deseti krajích České republiky. Poskytuje neslyšícím všestrannou podporu v podobě různých služeb, které jim ulehčují začlenění se do společnosti. Tichý svět nabízí sociální rehabilitaci, odborné sociální poradenství a tlumočnické služby. Realizuje různé projekty se zaměřením na rozvoj sociálních a komunikačních dovedností osob se sluchovým postižením. Posiluje integraci neslyšících klientů zejména šířením osvěty a dosažením bezbariérovosti veřejných institucí (úřady, nemocnice, policie atd.) a firem.