Událost, která chlapce oddělila od života průměrného dospívajícího školáka, se stala před třemi lety. Lukáš tehdy nehazardoval se svým zdravím, jak by se mohlo zdánlivě zdát. Nezkoušel adrenalinové sporty ani jiné aktivity, se kterými je riziko úzce spojené. Osudným se mu stala obyčejná jízda vlakem dne 4. 6. 2005, když vystupoval na vlakové zastávce Dlouhé Dvory. V průběhu vystupování pěti cestujících, kdy Lukášek vystupoval jako třetí se najednou rozjel vlak a Lukášek pod něj neštastně spadl. Byl ihned letecky přepraven do nemocnice v Hradci Králové kde se ho lékařskému týmu podařilo zachránit.

Nehoda naštěstí na Lukáškovi nezanechala žádné jiné následky a komplikace, takže se pozvolna dostává do dobrého fyzického i psychického stavu. Dokonce se zúčastnil i několika mezinárodních závodů v Brně a v Praze.

Vzhledem k závažnosti poranění a vzniklému handicapu čeká Lukáškovu rodinu spoustu nových úkolů. Nejtíživějším problémem se stala otázka vytvoření bezbariérového bydlení a dalších potřeb včetně dopravy, rehabilitace a zaplacení osobního asistenta.

„Pro velkou finanční náročnost nejsme schopni sami sehnat dostatečné množství finančních prostředků. Z tohoto důvodu jsme založili občanské sdružení s názvem Veselý vozíček, abychom Lukáškovi mohli hlavně finančně zajistit žít normální důstojný život a hradit jeho potřeby dnes i v budoucnu. I když je toto sdružení založeno prioritně pro Lukáška, rádi pomůžeme i dalším podobně postiženým dětem a rodinám v rámci našich skromných možností," zdůvodňuje sbírku sdružení. Podrobnější informace nalezte na webových stránkách www.veselyvozicek.cz.

Kasička veřejné sbírky je instalována také v infocentru Tanvald, které je otevřeno každý všední den od 9 do 17 hodin a v sobotu od 9 do 12 hodin.