Prodejnu svých šperků propojila s vinotékou a na zámku Sychrov našla místo svému podnikání zaslíbené.

Podnikatelský nápad paní Havrdové se zrodil už při práci v Železnobrodském skle. Pracovala jako vedoucí kvality a chtěla porozumět procesu výroby, aby mohla výrobek posoudit na sto procent. Po odchodu do jiného oboru se rozhodla založit e-shop s prodejnou a výrobnou české bižuterie.

„Musím říct, že jsem byla překvapena, že se to lidem tak moc líbí a že mě spojení vínka, kávy a dobrůtek s bižuterií i v nejtěžších dobách krize uživilo. Zákazníci jsou neuvěřitelně milí." Sklu a bižuterii dává celé srdce a záleží jí i na dalších generacích tradičních výrobců.

Záleží jí i na dalších generacích tradičních výrobců. „Po dohodě s paní ředitelkou sklářské školy v Železném Brodě jsem před dvěma roky nastoupila na bakalářské studium pedagogiky na VŠCHT, abych byla připravena vyučovat Technologii skla," dodala vítězná živnostnice.

Janu Havrdovou může teď podpořit veřejnost zasláním soutěžní SMS ve tvaru ZIV(mezera)1 na číslo 900 11 09 a to do 15. listopadu.

„Na libereckých živnostnících oceňuji, že udržují řemeslo a jsou schopni do něj vložit srdce," uvedl porotce Pavel Hons z České spořitelny.