V tomto duchu se prezentovali i všichni pořadatelé, kteří oblékli příslušné kostýmy. Na startu akce přivítali 218 dětí. Akce byla zahájena jako obvykle u sousoší Ivana Olbrachta a Antala Staška a účastníci postupně vycházeli na trasu pochodu.

Celkem bylo osm stanovišť pro vyžití malých i velkých na kontrolách, z toho pět jich bylo v semilském lesoparku a tři na ostrově. Na stanovišti v Ďolíku byl milým překvapením pro malé i velké skvělý Čárykluk s asistentkami Winter a Summer.

Ani letos nakonec nechyběla v Pohádkovém lese pohádka, v 11 hodin proběhlo představení s hádankou v podání Divadla Rolnička Liberec s názvem Barevná pohádka. V cíli účastníky zásoboval pohádkovými písničkami Martin Boreš, moderoval Standa Chatrč Chaloupka.

Pro vyžití nejmenších nechyběl ani skákací hrad a trampolína. Vzhledem k počasí mnozí využili přirozeného osvěžení v Jizeře. Pohádkový les v Semilech byl součástí projektu Česky pěšky. Jde o společný projekt České podnikatelské pojišťovny a Klubu českých turistů, který má za cíl rozpohybovat veřejnost a motivovat k pobytu v přírodě.