Ještě v minulém roce akutní ambulantní péči nemocnice v Tanvaldu zcela financoval Liberecký kraj. Letos chybělo 300 000 korun. Spádové obce a města přispěly poměrnou částkou. Pouze Desná a Zlatá Olešnice ne.
„Většina obcí a měst se k problému postavila čelem a přispěla. Samozřejmě, že v akutních případech ambulance ošetří každého, tedy i lidi z Desné a Olešnice,“ řekl starosta Tanvaldu Petr Polák.
Podle zastupitelů města Desná by lékařská péče měla být bezplatná. Měl by ji financovat stát. Takové vysvětlení dostal starosta Tanvaldu a současně představitelé kraje. Se žádostí o příspěvek se obrátili také na Obecní úřad ve Zlaté Olešnici. Odtud přišlo pouze zamítavé stanovisko.
„Žádali jsme spoluúčast ve výši necelých sedmi tisíc korun. Částka je propočítána podle počtu obyvatel v obci. Přišlo zamítnutí bez vysvětlení. Na zdraví se asi takové peníze nenašly,“ dodal starosta Petr Polák.
Chybějící peníze uhradili z městské kasy Tanvaldu. Tím na letošní rok zajistili provoz akutní ambulantní péče pro mikroregion Tanvaldsko.