„Zítra je chytím za každou cenu,“ prohlásil už ve čtvrtek Milan Hradecký. Nepodařilo se. I při víkendovém vyklízení domku byl odchyt psa nad lidské síly. „Teď je vyděšen a stále více se vzdaluje,“ konstatovala Dagmar Kubištová z lučanského útulku, u které už zbylá zvířata azyl našla. Požádala sousedy, aby pravidelně plnili misku se žrádlem a pokusili se Žeryka znovu k místu ukotvit. „Za krajní řešení odchytu považuji uspávací střelu. Projednám to s městskou policií,“ dodala Kubištová.
Odchyt je jedna část věci, druhou je úhrada za odchyt a umístění v útulku. „Podle zákona je za dva dvaapůl tisíce a za kočku tisícovka,“ vysvětlila Kubištová. Jednorázová částka kryje náklady nejen na odchyt, ale především na veterinární péči a krmivo do doby umístění u náhradních majitelů. „Pan Hradecký se mi na téma úhrady zatím nevyjádřil,“ dodala Kubištová.
Milan Hradecký uvedl, že se Deníku k úhradě částky nevyjádří. „Ať to se mnou řeší paní Kubištová osobně nebo písemně prostřednictvím národního výboru.“