V Jenišovicích krátce před 10. hodinou nezvládl 71letý cyklista při vjíždění na kruhový objezd řízení, dostal smyk a spadl na vozovku. Utrpěl při tom zranění, se kterým jej záchranáři odvezli do nemocnice v Turnově.

Druhá dopravní nehoda se stala odpoledne několik málo minut po 13. hodině u jablonecké přehrady v ulici Průběžná. Tam jel 81letý cyklista ve směru do Mšena, ovšem při průjezdu pravotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost mokré vozovce a dostal také smyk, po kterém upadl na vozovku. Posádka zdravotnických záchranářů ho se zraněním převezla do jablonecké nemocnice.

Policie hledá svědky dopravní nehody, která se stala na parkovišti u prodejny LIDL v Jablonci.
Viděli jste ťukanec u Lidlu v Jablonci? Policie hledá svědky

Dechové zkoušky vyloučily u obou seniorů požití alkoholu. Ani jeden ze zraněných cyklistů však neměl při jízdě na hlavě nasazenou přilbu. „V souvislosti s těmito dopravními nehodami upozorňujeme cyklisty na to, že zimní období opravdu není dobré pro bezpečnou jízdu na jízdních kolech,” uvedla policejní mluvčí Dagmar Sochorová.

V pondělí bylo navíc na mnoha místech vlivem počasí na vozovkách náledí. Policisté na lince 158 během pondělka přijali oznámení o celkem 51 dopravních nehodách, které se staly na silnicích Libereckého kraje. Polovinu z nich zaevidovali dopravní policisté a 26 si jich účastníci vyřešili v rámci sepsáním euroformulářů. 

Mohlo by vás zajímat: Rolba hrozila pádem. Událost komplikovala dopravu v centru Tanvaldu

Zdroj: HZS LK