Podle celorepublikových výsledků nejvíc posil přibylo v severomoravském kraji a kraji severočeském. Na severu je nových celkem padesát osm osob. O něco víc policistů přibylo rovněž na Jablonecku.
„V období od 1. ledna do 1. července tohoto roku ukončilo služební poměr nebo bylo přeloženo celkem 12 příslušníků. Ve stejném období bylo do služebního poměru přijato nebo na vlastní žádost přeloženo z jiné součásti k Okresnímu ředitelství Jablonec celkem šestnáct příslušníků. Ve výsledku se tedy jedná o nárůst o 4 osoby,“ přiblížila situaci na Jablonecku mluvčí policie Ludmila Knopová.
V rámci republiky chybělo k prvnímu červenci celkem 3253 policistů. Ze služebního poměru ke stejnému datu odešlo letos 2484 příslušníků. Převážně policisté, kteří měli odslouženo třicet a více let a čekali s odchodem do doby, než vstoupí v platnost nový zákon o služebním poměru. „Změnu negativního trendu a postupné snižování odchodů jsme očekávali. Je to výsledek přijatých opatření. Dochází tak ke generační obměně policejního sboru,“ dodal Roman Skřepek z Policejního prezídia ČR.