Policisté se během akce zaměřili na dodržování pravidel silničního provozu řidiči motocyklů, obzvláště na bezohlednou a agresivní jízdu, rychlost jízdy, způsob jízdy, používání ochranné přilby, technický stav motocyklů, ale také na řízení pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek.

"Cílem těchto akcí je snížit počty a následky dopravních nehod řidičů motocyklů a zvýšit úroveň dodržování pravidel silničního provozu. Do akce byla nasazena téměř desítka dopravních policistů. Ti během akce zkontrolovali 66 řidičů, jak aut, tak motorek," uvedla tisková mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová.

Policisté zjistili celkem 19 dopravních přestupků, za které na místě uložili příkazem pokuty celkem za 13 600 korun. V jedenácti případech chybovali právě motocyklisté. "Mezi nejčastější prohřešky patřil způsob jízdy, zejména porušení vodorovného dopravního značení, a to celkem v 11 případech (v 10 případech řidiči motocyklů) a také porušování nejvyšší povolené rychlosti, celkem ve 4 případech ( z toho 1 řidičem motocyklu)," dodala Šrýtrová

Dalšími porušeními dopravních předpisů bylo v případě řidičů motorových vozidel nepoužití bezpečnostních pásů, dále telefonování za jízdy a také nevyhovující technický stav vozidla. I v následujícím období budou na území celého Libereckého kraje probíhat další obdobné dopravně bezpečnostní akce, řidiči by s nimi měli počítat.