Uplynulý týden si lidé v Železném lidé všimli zvýšené aktivity policistů. „Jel jsem autem dopoledne, kontrolovali mne, jel jsem odpoledne, kontrolovali mne zase. Spolujezdec nebyl připásaný, hned jsem dostal pokutu," popsal svou středeční anabázi Jan ze Železného Brodu.

Policisté kontrolovali nejen vozidla a dodržování předpisů, ale třeba i to, zda lidé, především mladí, nejezdí pod vlivem omamných látek. „Viděla jsem nejméně čtyři mladé řidiče, jimž policisté test na drogy dělali," sdělila paní Marta.

Je to skutečně tak, policisté vyrazili do ulic Železného Brodu a budou více vidět. To proto, že až podezřele ubylo hlášení trestných činů. Slovy policie: „V uplynulé době došlo na teritoriu Obvodního oddělení Železný Brod ke snížení nápadu trestné činnosti," upřesnil Michal Kopal, vedoucí zdejšího obvodního oddělení policie ČR.

Ten proto rozhodl, že policisté v rámci výkonu služby budou více času v ulicích a budou dohlížet na veřejný pořádek i bezpečnost silničního provozu. „Předpokládáme, že toto nasazení policistů v terénu na Železnobrodsku zcela jistě zaznamená i široká veřejnost, jak místní občané, tak návštěvníci tohoto regionu," sdělila Dagmar Sochorová, mluvčí jablonecké policie.

Navíc policisté z obvodního oddělení v této činnosti spolupracují se strážníky Městské policie v Železném Brodě a občané je mohou potkat i ve společných hlídkách.