Velikonočních tradic v pondělí dokonale využili i jablonečtí policisté, kterým se v převleku za koledníky podařilo zachránit osmatřicetiletého muže od skoku z mostu. Velikonoční pondělí se kromě tohoto případu jako tradičně neobešlo bez úrazů v opilosti a násilnických incidentů.

Hlášení o muži, který vyhrožoval skokem z železničního viaduktu, přijali krajští hasiči v pravé poledne. Na místo vyjeli profesionálové z Velkých Hamrů a drážní hasiči z Liberce.

„Na mostě našli muže opřeného o zábradlí, který vyhrožoval skokem,“ popsala tisková mluvčí krajských hasičů Iva Michalíčková s tím, že dva hasiči se ihned vydali na viadukt a začali s mužem mluvit.

Toho využili přítomní policisté, kteří se mezitím převlékli za koledníky, a také zamířili na most. Došli až k nic netušícímu muži, kterého rychle odtáhli od zábradlí, a poté odvedli z viaduktu. „Celý zásah trval dvacet minut,“ podotkla Iva Michalíčková.

Podle mluvčí jablonecké policie Ludmily Knopové osmatřicetiletý muž ze Smržovky nevyhrožoval skokem dolů poprvé.

„Pokoušel se o to už nedávno. Po velikonočním pokusu byl převezen na psychiatrické oddělení do Liberce,“ poznamenala jablonecká policejní mluvčí.

Na velikonoční pondělí měli jablonečtí policisté podle očekávání napilno především kvůli alkoholu.

Opilí mladíci zničili jedenáct schránek

„V pravé poledne se v ulici Budovatelů tři mladíci rozhodli demolovat poštovní schránky v panelovém domě. Muži ve věku sedmnácti, osmnácti a devatenácti let zdemolovali jedenáct plechových poštovních schránek,“ uvedla mluvčí jablonecké policie Ludmila Knopová.

Mladíci z místa činu okamžitě zmizeli a vrátili se až s jedenapůlhodinovým zpožděním. Dechová zkouška odhalila, že všichni tři byli pod vlivem alkoholu. Jednomu z nich naměřil přístroj Dräger dokonce celé dvě promile. Dvěma zletilým pachatelům hrozí až rok vězení.

Pod vlivem alkoholu byl i řidič Škody 105, kterého policejní hlídka zastavila v Opletalově ulici v Jablonci. Jemu přístroj Dräger naměřil hodnotu 2,83 promile alkoholu v dechu. I on může strávit rok ve vězení.

K opilcům vyjížděli i záchranáři

Velikonoční pondělí bylo hektické i pro krajské záchranáře. Na území kraje vyjeli ke dvaceti opilcům. Mezi nimi byl i starší muž z Jablonce, který si u sebe doma v opilosti způsobil úraz hlavy.

Velikonoce se neobešly ani bez těžkého ublížení na zdraví. Jedenadvacetiletý muž z Velkých Hamrů na autobusové zastávce v Zásadě při potyčce ukousl kus ucha pětadvacetiletému muži z Jablonce. Na vině byl opět alkohol. Mladíkovi hrozí až tři roky vězení.

ČERNÉ VELIKONOCE NA JABLONECKU
Smržovka – osmatřicetiletý muž vyhrožoval sebevraždou
Zásada – jedenadvacetiletý mladík ukousl muži kus ucha
Jablonec n. N. – starší muž si doma v opilosti způsobil úraz hlavy
Jablonec n. N. – trojice opilců zdemolovala 11 poštovních schránek
Jablonec n. N. – řidič Škody 105 nadýchal při kontrole 2,83 promile