Jako tradičně se úvodního slova ujal primátor, který přítomné seznámil s vývojem rozpočtu i nejbližšími akcemi, které se plánují.

Proti minulým letům nebyla hlavní tématem Jablonecká energetická. Revitalizace v této lokalitě skončila v minulém roce a tak lidi mnohem více zajímal stav chodníků, komunikací a celého prostoru. Podle náměstka pro rozvoj města Lukáše Pletichy se rýsuje možnost získání dotace na revitalizaci veřejných prostor, která už proběhla na Žižkově Vrchu a v Nové Pasířské. „Je to poměrně dlouhodobý projekt. Příprava všech podkladů je poměrně náročná a minimálně dva roky to trvat bude," zmínil náměstek.

Během té doby dojde k řadě úkonů, mezi nimiž nebudou chybět ani veřejná projednávání. Primátor proto apeloval na všechny, kterých se budoucí projekt dotkne. „Nepodceňujte veřejná projednávání. Diskuze většinou v předchozím případě začaly až při zahájení prací, kdy už bylo naprojektováno. Důležité je včasné zapracování vašich připomínek," upozornil.

Podobně reagoval i náměstek Pleticha, který zmínil, že připravovaný projekt má vycházet především z potřeb místních obyvatel. Kdy přesně k setkáním dojde, se ještě neví, ale pozvánky se tradičně objeví v autobusech MHD, radničním periodiku a samozřejmě také na nástěnkách domů v této lokalitě.

Informace o plánovaném budování potěšili všechny přítomné a navíc daly odpověď na několik dalších připravovaných dotazů. To je ovšem příprava pro další období. „Během prázdnin by se opravy měla dočkat další části této školy. Záležet bude také na tom, jestli se nám podaří získat dotaci," zmínil jednu z letošních akcí náměstek primátora pro rozvoj města Lukáš Pleticha.

Z diskuze vyplynulo, že druhým největším problém jsou divoké kočky, které trápí lidi z Jeronýmovy ulice. „Už jsme proti tomu sepisovali petici. Pět lidí to tam krmí a zbytek to nesnese," řekla jedna z účastnit setkání. Stěžovala si také na nepořádek v místech, kde se vyskytují. „Tuto problematiku řešíme ve spolupráci s Ligou na ochranu zvířat. Kočky odchytáváme a následně se u nich provádí kastrace," informoval o postupu magistrátu primátor města Petr Beitl. Doporučil se také obrátit na přestupkovou komisi.

Setkání nakonec trvalo zhruba hodinu a drtivá většina dotazů byla zodpovězena. Zápis ze setkání opět vyvěsí na webu města.

Plán setkávání s lidmi 2016

28.04.2016 (čtvrtek) Mšeno školní jídelna ZŠ Mozartova

03.05.2016 (úterý) Kokonín, Vrkoslavice KD Kokonín

12.05.2016 (čtvrtek) Rýnovice, Lukášov školní jídelna ZŠ Rýnovice

17.05.2016 (úterý) centrum malý sál Eurocentra

24.05.2016 (úterý) Žižkův Vrch školní jídelna ZŠ Pasířská

26.05.2016 (čtvrtek) Proseč nad Nisou Hasičská zbrojnice