Turisté si první pohledy z nové Poštovny měli poslat na začátku srpna, kdy byla stavba pokřtěna. Objekt z 20 000 kusů dřevěných, ocelových a skleněných dílů je však pro stavaře větším soustem, než se původně zdálo. Kolaudace by měla proběhnout 10. prosince.
„Několik týdnů potřebujeme na vyvezení nábytku a zařízení interiérů,“ uvedla investorka Jaroslava Skrbková. Díky lanovce však jde dovybavení zařídit i během zimy.
Průběh montáže Poštovny zpočátku brzdily technické komplikace s instalováním hydrauliky. Na dokončení stále čekají i vnitřní prostory.
Netradiční vzhled Poštovny pochází z dílny architektů Martina Rajniše a Patrika Hoffmana. Jejich pojetí se stalo předmětem ostrých kritik mnohých lidí, kterým se nová alternativa Poštovny nelíbila. Většina z nich by dala přednost přírodnímu vzhledu kopírujícímu původní Českou boudu stojící na Sněžce .
Podle ochranářů je však stavba především zkonstruována tak, aby vydržela extrémní podmínky. „Aby nebyla zdecimována prudkým větrem, stojí na deseti patkách, takže ji vítr podfukuje. Tato varianta je snadno rozmontovatelná,“ sdělil mluvčí Správy Krkonošského národního parku Radek Drahný.