Hlášení o události přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje pár minut před čtvrt na dvanáct dopoledne. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanice Tanvald a Jablonec nad Nisou a také dobrovolní hasiči, a to ti místní, ale i z okolních obcí (výčet zasahujících JPO viz níže). Při příjezdu první hasičské jednotky na místo události byl již požár rozšířen z kůlny na přilehlý dům. Průzkumem objektu hasiči zjistili, že uvnitř hořícího domu se nikdo nenachází.

K lokalizaci a likvidaci požáru hasiči nasadili postupně celkem 4 proudy C a také vysokotlaké hasicí a řezací zařízení CCS Cobra. Hasební práce probíhaly jak vnitřní, tak i vnější zásahovou cestou – například z ustavené výškové techniky, automobilového žebříku AZ 40 z centrální hasičské stanice Jablonec nad Nisou. Dopravu vody na požářiště zasahující hasiči zabezpečili kyvadlově – pomocí cisteren ze zřízeného čerpacího stanoviště v Kořenově u fotbalového hřiště. Pod kontrolu hasiči požár dostali kolem 13. hodiny, poté prováděli dohašovací práce. Pomocí termokamery vyhledávali skrytá ohniska a hasili je, také odvětrali objekt za pomoci přetlakové ventilace. Úplnou likvidaci požáru ohlásil velitel zásahu na operační středisko během necelé půl hodiny od lokalizace. Pro dohled nad požářištěm zůstali na místě události dobrovolní hasiči z Kořenova – Horního Polubného. Příčina vzniku požáru a výše škody je v tuto chvíli v šetření.

Na místě události zasahovaly tyto jednotky požární ochrany: HZS Libereckého kraje – stanice Tanvald a Jablonec nad Nisou, JSDHO Vysoké nad Jizerou, Tanvald – Tanvald Šumburk, Kořenov – Příchovice, Kořenov – Horní Polubný, Harrachov, Desná, Rokytnice nad Jizerou.