To nedávno vydalo záměr na prodej těchto pozemků jako stavebních parcel. V současné době se má na části pozemku vybudovat dvougaráž, s čímž obyvatelé nesouhlasí. „Chceme, aby se zde nechala zeleň. S požadavkem jsme vystoupili i na zastupitelstvu, což nemělo žádný efekt,“ uvedl Ladislav Čermák, mluvčí majitelů bytů v domech.
„V podstatě využívají pozemky bez nájmu. Město se rozhodlo majetek prodat. Podle mého tam garáže nebudou vadit,“ řekl Petr Polák, starosta Tanvaldu.
Zajímavostí je, že pozemek koupil Michal Štim, pracovník městského úřadu mající na starosti územní plánování. Občané jej podezřívají, že si vše zařídil. „Objekt nemůže nikomu vadit. Mám vše řádně povolené, splňuje i právní náležitosti. Jinak to nebudu komentovat,“ uvedl Štim.
„Na pozemcích jsme udělali nezměrně práce. Ať výstavbu přesunou třeba na kraj blízkého parkoviště,“ dodal Čermák. Podle jeho slov využívají občané místo jako odpočinkovou zónu. „Ale to prostě odpočinková zóna není. Byla tam zahrádka, nájemce od ní odstoupil. Stavět budu,“ dodal Štim.
K problému se Deník vrátí podrobnějším rozborem.