Naposledy na svou důvěřivost doplatila dvaaosmdesátiletá žena, u jejíhož domu v ulici Československé armády podvodník zazvonil v pondělí těsně po poledni.

„Představil se jako pracovník kontrolující elektroměry. Po vstupu do domu ale namísto kontroly elektroměru poškodil plombu na elektrických hodinách. Za tuto činnost požadoval 315 korun. Dobrosrdečná žena šla pro peníze a nechtěně podvodníkovi ukázala, že má doma víc peněz,“ líčí mluvčí jablonecké policie Ludmila Knopová.

Zloděj příležitosti okamžitě využil. Požádal seniorku, aby mu rozměnila větší bankovku a peníze si od ní převzal s tím, že pro ni dojde do auta. Pak už se ale neobjevil. Pryč odjel světle žlutým vozidlem.

„Šlo o muže ve věku okolo třiceti let, hubené sto sedmdesát pět centimetrů vysoké postavy. Má oválný hubený obličej, rovné vlasy s pěšinkou a v době krádeže byl hladce oholen. Mluvil česky. Na sobě měl tmavé oblečení, tmavou bundu a modré kalhoty,“ popsala Knopová.

Podvodník zřejmě u ženy nebyl poprvé. Zpětně si seniorka vybavila, že před 14 dny u ní zvonil zřejmě stejný muž, který se ptal po starých vodovodních bateriích s tím, že je vykupuje. Tehdy ho žena muže do domu nepustila.

A nejde o ojedinělý případ. K podobnému došlo nedávno ve Švédské ulici, kde údajný pracovník energetické společnosti zazvonil u bytu jedenašedesátileté ženy. Požadoval zaplacení dluhu za elektřinu.

„Žena se s ním dohodla, aby přišel druhý den a mezitím s podezřením, že jde o podvodníka, navštívila policii. A měla pravdu. Šlo o devětačtyři­cetiletého muže, který měl na svědomí podvody i na jiných místech republiky. Tímto varujeme všechny občany, aby nevpouštěli do svých příbytků neznámé osoby,“ uzavřela Ludmila Knopová.