Síly v radě Města Jablonce zůstávají podle radního Jindřicha Berounského dále vyvážené. V klubu SOS jej vypároval Pavel Žur, kterého se na oplátku zbavili občanští demokraté. Za přesun zprava doleva svůj vstup do ČSSD nepovažuje.

„Jde mi hlavně o dopravu, především tu železniční,“ hájí Berounský své rozhodnutí. Po politické změně na kraji má podle něj záruku jedině v sociálních demokratech.

„Na adresu ODS v Libereckém kraji ale musím říct, že v minulém volebním období žádnou chybu v dopravě neudělala,“ míní Berounský. Diskriminaci tohoto odvětví ale vidí u špiček ODS.

Aspirovat na politický post jako nováček mezi sociálními demokraty Berounský zatím nemůže. „Je pouze řadový člen v místní organizaci u Andreje Gregy,“ potvrdil místostarosta Jablonce, sociální demokrat Otakar Kypta.

Ani on necítí změnu sil v radě města. „Stejně jsme spolu byli v koalici,“ dodal. Politické názory, které Jindřich Berounský zastává, jsou podle Otakara Kypty sociálním demokratům velmi blízké.

Zrazeni by se mohli ale cítit voliči, kteří Berounského do jabloneckého zastupitelstva před dvěma a půl lety volili za Stranu pro otevřenou společnost.
„Doufám, že to tak nebudou vnímat. Přece mě chtěli ze strany vyloučit,“ míní Berounský. Podle něj stejně lidé v komunálních volbách především volili jména a nikoliv strany.

Předpokládá, že lidé pochopí vývoj ve Straně pro otevřenou společnost, která se prakticky rozložila na dva stejně silné tábory. „Rozpolcenost se ukázala na výsledcích podzimních krajských voleb,“ tvrdí Berounský.

V nich ale Berounský kandidoval jako nezávislý za Stranu zelených, která získala necelých pět procent hlasů. Dvě stě čtyřicet tři lidí volilo právě Berounského.

Co říkají lidé politickému přeběhlictví?