Mladá dvojice toužila po pejskovi. Chtěli přímo rotvajlera. Příběh štěněte, který jsme otiskli 1. března je chytl za srdce, bez váhání se rozjeli do lučanského útulku Dášenka pro nalezence. Během dne volali podle Dagmar Kubištové do útulku ještě čtyři další zájemci. Novými páníčky Brixe se ale stali Tomáš Kaňka a Kateřina Repčíková.

Nenechali jste mu stejné jméno.
Brix nám připadalo takové moc ostré. On je moc kouzelný, tak jsme jej přejmenovali Rockyho, to by mu více sluší. Je to takový postelák. Je hrozné, co se mu stalo, proto jsme rádi, že přišel právě k nám.

Má téměř dvacet kilo, kolik to spořádá?
Je znát kolik váží. Sežere toho poměrně hodně a dostane snad vše kromě čokolády. Tu pejsci nesmí. Vařím mu těstoviny s masem, nesolím a chutná mu.

Rocky má už druhé zuby. Podařilo se mu už něco rozkousat?
Zničil nám holinky. Rozcupoval je na kousky. Ty mu nějak voněly, nebo stály v cestě. Zkoušel kousat do všeho. Dostal pořádně vyhubováno a už se odnaučil. Má hračky a ostatních věcí si nevšímá.

Říkáte, že je postelák. Kdo koho budí?
Samozřejmě, že on nás. Jak se převaluje. Má místo na svém gauči, ale tam nechce zůstat a připlíží se stejně k nám. Na gauči je jen když si hraje.

Snáší váš odchod?
Zůstává sám minimálně. Hodně se mu věnuji, protože jsem doma.

Jak to bude s výcvikem?
Musí být vychovaný. Plánujeme přípravu na cvičáku. Takové ostřejší plemeno poslouchat musí. To není žádná čivava. Základy poslušnosti trénujeme už nyní a rychle chápe.

Za jak dlouho se unaví?
Za dlouho. Vydrží na procházce půl dne bez problému. Pohyb potřebuje.

Neuvažujete o venkovním kotci?
Uvažovali, ale myslím, že se nedohodneme s majitelem zahrady. Spíše se možná odstěhujeme jinam. Ale asi ho z domova na kotec neodnaučíme.

Co říká na zdravotní stav veterinář?
Je úplně zdravý. Jen potřebuje vitamínové doplňky, aby se mu dobře vyvíjely kosti.

Příběh Brixe alias dnes Rockyho můžete číst celý ZDE

Za mrazivé noci před březnovým úplňkem neznámý majitel kolem půlnoci uvázal šest až sedm měsíců staré štěně k plotu u nejzazšího koutu lučanského útulku Dášenka. Mladý rotvajler se vší silou snažil vydat zpět za páníčkem, který ho opouštěl. Dvacetikilové zvíře se však ve výšce po výskoku za drátěný plot zachytilo ostnem stahovacího obojku. Čím více s sebou zmítal, tím více se obojet utahoval a štěně se dusilo. Shodou šťastných okolností se i této noční hodině vyšli provozovatelé útulku podívat ven a kňucícího rotvajlera na dálku zaslechli. Není vyloučené, že pokud by pes na plotě zůstal viset bez pomoci, do rána by nepřežil. Ošetřujících veterinář MVDr. Baudyš druhý den psa nejen preventivně oočkoval, ale také zhodnotil jeho zdravotní stav. Pejsek nemá žádné vývojové vady, je v dobré výživovém stavu a potřebuje pouze potravinové doplňky pro strávný růst kostí.

Vybráno z diskuse k původnímu článku na www.jablonecky.denik.cz:

„Obsah článku je holá katastrofa. Bydlím nad útulkem, tak mám zprávy z první ruky. Co vzkázat majiteli štěněte? Že bych mu upřímně přála, aby ho taky někdo pověsil na plot a nechal ho osudu. A co popřát pejskovi? Ať brzo najde opravdového páníčka.Toho, kdo ho pověsil na plot, mohu nazvat pouze majitelem. Co by se stalo, kdyby Martin neobdivoval měsíc snad netřeba ani psát.“ Gabriela

„Furt lepší, než ho uvázat v lese, kde by ho nenašel nikdo.“

„Pejsek je nádherný. Ještěže to takhle dopadlo a byl včas nalezen. Přeji mu šťastný domov a milující páníčky. A útulku v Lučanech pevné nervy a hodně úspěchů v jejich záslužné činnosti. Děkuji vám za všechna zvířátka, která zachraňujete.“ Marie S.

„Potíž je v tom, že zvíře je stále považováno podle zákona za věc. A podaří se jen velmi málokdy prokázat týrání, které už trestné je. Vzkazuji bývalému majiteli, že jen absolutní ignorant může v noci opustit zvíře, když neví, jak to s ním dopadne. Vypadá na fotce zdravý a nepodvyživený, musel mu věnovat pár pár týdnů péče. Proč ho neuvázal aspoň k bráně?“ Alička