Nejenom ochutnat rozmanité dobroty vyrobené na území Libereckého kraje, ale například i společně připravit jídlo se zpěvačkou Yvonne Přenosilovou a hercem Pavlem Novým, mohli návštěvníci Dne regionálních potravin, který se konal v pátek před libereckou radnicí.

Bohatý doprovodný program celé akce příchozí bavil. Pavel Nový se již tradičně ukázal jako výborný bavič. Prozradil na sebe, že je původem kuchař a mimo jiné přednesl s omluvou přítomným dámám teorii převzatou od svého kamaráda, že muži jsou lepšími kuchaři než ženy.

S tím naprosto souhlasila i Yvonne Přenosilová. „Když jsem chtěla oslnit svého budoucího muže, rozhodně to nemohlo být kulinářskými dovednostmi. Tehdy jsem uměla pouze topinky s česnekem. Nutno říci, že mi to zůstalo v podstatě dodnes, jen jsem svůj kuchařský repertoár rozšířila o buřtguláš,“ vysvětlila s úsměvem Přenosilová.

„Záštitu nad 3. ročníkem prodejní přehlídky nabízející kvalitní produkty potravinářských firem a zemědělských výrobců potravin v Libereckém kraji převzali předseda Senátu Přemysl Sobotka a hejtman Stanislav Eichler,“ uvedl Jiří Langer, tiskový mluvčí kraje, s tím, že akci pořádá Liberecký kraj a Regionální agrární rada Libereckého kraje (RAR LK) s podporou Ministerstva zemědělství ČR.

„Na přehlídce návštěvníci mohli ochutnat a koupit výrobky vzniklé v našem kraji, zasoutěžili si o ceny regionálních potravinářů a zhlédli ukázky vaření z regionálních surovin a potravin,“ shrnul Robert Erlebach, předseda RAR LK, s tím, že k ochutnání byl i vítěz soutěže o Nejlepší potravinářský výrobek roku, kterým se letos stal malinový dort od výrobce Jizerské pekárny spol. s.r.o.

Celým dnem plným zábavy i pro děti provázel známý moderátor Tomáš Krejčíř.