V pátek v podvečer nalezl jeden z rybářů na břehu jablonecké první přehrady mrtvou piraňu. Hrázný Jiří Chmelař potvrdil, že to je jedinečný unikát, který je za více jak třicet let v přehradě ojedinělý.

„Piraňu umístil do přehrady pravděpodobně akvarista, který se jich potřeboval zbavit,“ upozornil hospodář místní organizace Českého rybářského svazu Vladimír Jiříček s tím, že přestože je piraňa masožravá ryba, nemohla nikomu ve vodě ublížit. „Tyto teplomilné ryby, které se vyskytují na pobřeží Amazonky, útočí v hejnu,“ vysvětlil Vladimír Jiříček.

Jedinečný exemplář nepřekvapil místní rybáře, jelikož v přehradě se již našlo ledacos. „Před třemi lety to byly želvy ve druhé nádrži jablonecké přehrady,“ zavzpomínal hrázný Jiří Chmelař.

Ten zároveň potvrdil, že kvůli nálezu zajímavého exempláře se přehrada vypouštět nebude. Jedná se totiž o výjimku. Neznámý akvarista pravděpodobně sice mohl umístit do přehrady více kusů piraně, ale ty člověka neohrozí. „Přehrada se bude vypouštět pouze v případě realizace projektu protipovodňové štoly, jinak není důvod,“ podotkl Jiří Chmelař s tím, že přehradu vypouštěli naposledy v roce 1999.
Piraňa je nyní v rukou hospodáře Vladimíra Jiříčka, který rybu uloží k věčnému spánku pod zem.