Silvestr a Nový rok již tradičně zaměstnává hasiče, zdravotníky i policisty. Jen posádky záchranné služby vyjely více než sto padesátkrát, a to jen o Silvestru. Ve spolupráci s horskou službou například ošetřily padesátiletou lyžařku, jež si pohmoždila hrudník při srážce na sjezdovce v Bedřichově.

„Zřejmě nejtěžším zraněním, které se ošetřovalo v jablonecké nemocnici, bylo utržení malé části prstu u muže, který si úraz způsobil při odpalování zábavní pyrotechniky,“ přiblížila Petra Krajinová, tisková mluvčí Nemocnice Jablonec.

I jablonečtí policisté prožívají perné dny. Od Silvestra probíhá po celém území Jablonecka akce zaměřená na prevenci krádeží automobilů. „V průběhu svátků došlo na území okresu k odcizení třinácti motorových vozidel. Pro srovnání, ve stejném období roku 2007 došlo k odcizení dvaceti dvou vozidel,“ porovnala Ludmila Knopová, tisková mluvčí jablonecké policie. Jako příklad uvedla odcizení vozu, ke kterému došlo v noci ze Silvestra na Nový rok.

Muž z Chebu přišel v Jindřichově o Škodu Octavia. „Ještě v jednu hodinu na Nový rok stál vůz na parkovišti. Když se ráno kolem osmé hodiny muž vzbudil a podíval se ven, zjistil, že vůz je pryč,“ popsala Ludmila Knopová. Spolu s vozem přišel čtyřiatřicetiletý muž o autonavigaci a střešní box s lyžemi a zimními botami. Celkově způsobil pachatel škodu za pět set šedesát tisíc korun.

Necelé tři hodiny Nového roku stačily muži, jehož stáří je podle svědků do třiceti let, okrást šestapadesátiletou ženu z Jablonce. Deset minut před třetí hodinou ranní šla žena ulicí Palackého. „Znenadání k ženě přiskočil muž a z ramene jí strhl černou koženou kabelku. Poté utekl ulicí Mánesova k ulici Opletalova,“ popsala tisková mluvčí.

Jednalo se mladého muže ve věku do 30 let, vysoké atletické postavy okolo 180 cm, blond vlasy, oblečený do riflí a sportovní světlé bundy.