Smrtí zastřelením vyhrožovali neznámí muži ve středu večer dvojici, kterou přepadli v parčíku poblíž náměstí B. Němcové v Jablonci nad Nisou. Muže a ženu zde z nenadání začali ohrožovat dva pachatelé. Ti přijeli na místo černou dodávkou, ze které vyskákali, zavlekli dvojici k chodníku a muži přiložili ke spánku zbraň.
Ženě se podařilo utéct. Muž nakonec také vyvázl bez újmy. „V průběhu incidentu mělo okolo projíždět vozidlo, zřejmě zelené barvy značky Citroën, jehož osádka šla muži na pomoc. Oba muže ale zahnali pachatelé pod pohrůžkou zbraní zpět do vozu. Muži ze strachu o život nasedli do auta a ujeli. Nakonec ve svých útocích přestali i pachatelé a odjeli z místa,“ přiblížila další průběh mluvčí jablonecké policie Ludmila Knopová. Policisté nyní posádku Citroënu hledají, aby mohla poskytnou svědectví. Ti se mají obrátit buď na linku 158 nebo osobně na Obvodní oddělení Policie ČR v ulici 5. května v Jablonci, kde se případem zabývají.
Motiv náhlého útoku není jasný. Podle výpovědi napadených neznají důvod ani oni. „Největším oříškem je právě to, že neznáme důvod, proč dvojici pachatelé vyhrožovali. Celá záležitost je o to zajímavější, že se nic podobné v Jablonci ještě neudálo. Až zjistíme motiv, posune nás to kupředu v dalším šetření,“ doplnil velitel OOP Jablonec Petr Šikola.