„Z rozpočtu města je vyčleněna celková částka dva miliony korun, která je určená na příspěvky vybraným žadatelům na realizaci projektu,“ uvedla tisková mluvčí jablonecké radnice Jana Fričová s tím, že žádat mohou pouze subjekty, které působí v Jablonci nad Nisou.


Závažnost řešeného problému nebo přínos pro cílovou skupinu bude rozhodující pro vedení města. To pak rozhodne o vítězi konkurzu a o výši poskytnutí finančního příspěvku. „Žadatelé mohou předkládat své projekty do 10. ledna. Termín realizace projektu je pak od března do prosince příštího roku,“ doplnila Jana Fričová.


Tyto projekty pomohou především dětem, které navštěvují střední školu. V loňském roce měla řada projektů pro mládež úspěch. Například na příměstský tábor Jablonečák se přihlásilo dvakrát tolik dětí než v loňském roce. „Chceme především rozvíjet nadání, zájmy, pohyb, sport a další volnočasové aktivity,“ uvedla Miroslava Ryžáková z jablonecké radnice.


Prevence musí být zaměřena především na dospívající mládež, aby se co nejlépe předcházelo stále se rozmnožující kriminalitě u náctiletých a dospívajících.