Dalších 100 000 klub věnuje jako výtěžek ze vstupného. Hráči Slovanu ještě mezi sebou na začátku týdne uspořádají soukromou sbírku a plánují, že do některé z nejvíce zasažených oblastí pojedou pomoci s likvidací škod.

Podle tiskového mluvčího Lukáše Váni klub 175 000 korun předá některé z místních charitativních organizací, která pak rozhodne, na co bude obnos použit. „Půjde zřejmě o společnosti Hand for help nebo Adra, které sídlí v Liberci. Budou vědět nejlépe, kde budou naše peníze nejvíc užitečné,“ řekl ČTK Váňa.

Liberecké fotbalisty prý zprávy o ničivých povodních zasáhly, byť nikoho z nich řádící živel přímo nepostihl. Hráči také plánují, že v týdnu na některé místo vyrazí a lidem pomohou s úklidem. Podle všeho se do pracovního převléknou už v úterý. „Nejsme žádné megahvězdy, aby se něco podobného nemohlo uskutečnit,“ řekl po remíze 1:1 s Jabloncem brankář David Bičík.

Předběžné odhady škod po bleskové povodni v Libereckém kraji už přesahují dvě miliardy korun, nejvíce jsou zasaženy oblasti Frýdlantska a Českolipska. Poškozené jsou mosty, železniční tratě, silnice a domy. Více než 2000 lidí bylo nutné evakuovat a někteří z nich se zatím nemohli vrátit domů.