Už v únoru jsme informovali o ambiciózních plánech tanvaldské nemocnice, kde by se mělo v dalších měsících začít stavět a rozšířit tak především lůžkovou kapacitu. „V tuto chvíli probíhá zpracování projektové dokumentace ke stavebnímu povolení, o které bychom chtěli stavební úřad v Tanvaldě požádat někdy v první polovině měsíce května," informoval na posledním zastupitelstvu ředitel nemocnice Robert Poskočil.

Začalo se také s přípravnými pracemi. Za budovou nemocnice se sondami zjišťuje složení podloží, aby plánovaná stavba nenarazila na problémy. Předpokládaná výměra je kolem 97 metrů čtverečných. Vzniknout zde má ambulantní patro a dvě patra lůžková.

V NEMOCNICI CHTĚJÍ PŘIDAT 25 AŽ 30 LŮŽEK

Největší rozšíření se plánuje v oblasti interny, kde by mělo přibýt přibližně 12 13 lůžek. Následná intenzivní péče bude navýšena o 4 lůžka a dlouhodobá ošetřovatelská péče, by se měla rozšířit o 10 12 lůžek. „To je samozřejmě ještě na jednání s pojišťovnami," dodal ředitel nemocnice. Poskočil je navíc přesvědčen, že se vše podaří a doufá, že celou dostavbu nemocnice zvládnou tak, jak byla naplánována.

Záměr rozšíření nemocnice se líbí i starostovi města. Tanvaldská nemocnice je totiž největším zaměstnavatelem ve městě a případné rozšíření sebou může přinést i další pracovní příležitosti. „Věřím, že jednání s pojišťovnami dopadnou, jak je potřeba, protože vím, že je to alfou a omegou. Hospodaření nemocnice je v černých číslech a věřím, že to tak bude pokračovat dál," sdělil starosta Vyhnálek.

Finance na rozšíření by měly jít právě zde zdrojů samotné nemocnice. Už na předchozím jednání Poskočil informoval, že by na tuto akci chtěli použít prostředky z nerozděleného zisku minulých období.

Kolik tato akce bude stát, nechtěl ředitel Robert Poskočil předem specifikovat. „Čísla budu sdělovat, až je budu vědět konkrétně. Nepatřím k těm, kteří by chtěli ohromovat něčím, co ještě nemáme opravdu namalováno a odsouhlaseno z pohledu zdravotních pojišťoven," řekl.

O něco sdílnější byl, co se harmonogramu projektu týče. Stavební povolení by chtěli úřadu předložit v půlce května. Po uplynutí všech zákonných termínů má následovat výběrové řízení na dodavatele stavby. „Předpokládám, že by to mohlo být do měsíce, takže v polovině roku nebo někdy za polovinou roku bychom chtěli zahájit stavbu," dodal Poskočil.

Podle předběžných plánů by do konce roku měla být hotova hrubá stavba i se střechou. Bude ovšem záležet na klimatických podmínkách.