Na oddělení podaroval 9 maminek a čtyřem rodičkám nechal dárky na sesterně. „Dnes už se narodily tři děti," prozradila po poledni usměvavá sestřička. K svátku matek pogratuloval primátor i sestrám a i ony za svou péči o maminky a jejich děti dostaly kosmetický dárek. 

Náměstci primátora Petr Vobořil a Soňa Paukrtová oslaví svátek matek se seniorkami 14. května při tradičním posezení s programem, který připraví žáci ZUŠ. Na středu 21. května pozval primátor Petr Beitl k neformálnímu posezení a pohoštění do obřadní síně radnice také maminky jabloneckých pěstounských rodin.

Shodli se: Maminka je ten nejkouzelnější člověk na světě

Karel Stuchlík režisér DS, Josefův DůlKarel Stuchlík, režisér DS, Josefův Důl
Pozornost tento svátek určitě zaslouží. Vím o něm, v rodině si ho připomeneme. Je to trochu hanba, že na něj nemyslíme a nevěnujeme se mu víc. Když se slavil Den matek nebo MDŽ, byl jsem ještě hodně malý, tak jsem ho nevnímal.

Radim Podrazký herec DS, Josefův DůlRadim Podrazký, herec DS, Josefův Důl
O svátku v rodině víme,  děti dají mamince  přáníčko, někdy i kytičku. Neměl bych tedy ani já letos zapomenout. Maminky si tento svátek zaslouží nejen za to, že dávají dětem život, ale hlavně za starosti, které mají, určitě větší než my.

Pavel Svárovský DS Josefův Důl, technik Pavel Svárovský, DS Josefův Důl, technik
Nemyslím si, že by to mělo být ve svátek. Na maminky je potřeba myslet celý rok. Svojí mamince kytku určitě koupím. Ale proč jen v tento den? Maminky fungují po celý rok. Zaslouží si naši pozornost stále.

Vít Rakušan ředitel ZUŠ, JablonecVít Rakušan, ředitel ZUŠ, Jablonec
Den matek je podle mne zcela určitě jedna z hezkých a také potřebných tradic. Určitě ji ani já nepřehlédnu.  Ale zároveň bych si hlavně přál, kdybychom si uměli vzpomenout na své blízké také  jindy, než  právě v tento předepsaný den druhou neděli v květnu.

Jaroslav Kočárek myslivec,  JablonecJaroslav Kočárek, myslivec,  Jablonec
Maminka je ten nejkouzelnější člověk na světe. Já jsem o maminku přišel před 25 lety a dodnes mi chybí. Ale nejsem ten kdo si na svátek vzpomene. Naše děti ovšem ano. Ty nezapomenou nikdy, asi jsme je dobře vychovali.

Milan Adamíra spisovatel, JablonecMilan Adamíra, spisovatel, Jablonec
I když ctím tradice Mezinárodního dne žen, protože si myslím, že ty švadleny v Americe přece nestávkovaly nadarmo, svojí mamince kytičku dám i v tento den. Má je ráda, chci ji udělat radost ať je MDŽ, Den matek nebo jiný den.