Nový primátor Jablonce! A ke všemu školou povinný!

Svého třídního primátora si zvolily děti ze 2. třídy ZŠ Pivovarská při návštěvě radnice minutý týden ve středu. Role průvodce se ujal náměstek primátora Pavel Svoboda, ukázal dětem některé části úřadu, prošel s nimi hlasováním zastupitelů a volbou vedení města. „Nejprve jsme si v informačním centru radnice řekli, co všechno je možné právě tady zařídit, na co se zeptat. Prohlédli jsme si věž, zasedací sál, kancelář primátora a obřadní síň," konstatoval náměstek Svoboda.

Cestou na věž malí návštěvníci spočítali schody, v zasedací síni zastupitelstva si zkusili, jaké to je hlasovat. „Zvolili si zde také svého primátora Šimona, který byl jediným kandidátem. K němu pak přibyly ještě tři náměstkyně Denisa, Kristýna a Olga," řekl Svoboda. Děti vyplnily jednoduchý test. V kanceláři primátora si prohlédly Mírové náměstí, když na něm ještě nestála radnice, a prošly si na fotografiích stavbou radnice ve třicátých letech i další návrhy na ni.

Domů si odnesly spoustu nových zážitků a dárky, k nimž patřila také drobná publikace Jablonecké putování se skřítky Korálkem a Jablůňkou. „S nimi mohou navštěvovat zajímavá místa, sbírat razítka a v Domě Scheybalových si pak vyzvednout pamětní minci," uzavřel návštěvu Pavel Svoboda.