S redaktorem Stanislavem Bartůškem se po městě projel na kole primátor Petr Beitl. Premiéru měl díl z Jablonce a Bedřichov, kam štáb pokračoval, už na konci května. Záznam si můžete prohlédnout na internetových stránkách pořadu www.cyklotoulky.cz.

Celý díl začíná v Domě manželů Scheybalových, v Galerii My a kostele sv. Anny. Po projížďce kolem nejfrekventovanějšího kruhového objezdu U zeleného stromu zamířili oba cyklisté k soutoku Lužické a Bílé Nisy. Tam si průvodce pořadem, Standa Bartůšek, zcela netradičně vyzkoušel i jízdu korytem řeky.

„Od soutoku jsme zamířili do volnočasového areálu v Čelakovského ulici, a pak jsme vystoupali nahoru k areálu bývalého Elitexu, odkud je krásný výhled na město. Potom už se natáčecí tým vydal do Bedřichova," popsal primátor Beitl další trasu, kterou s natáčením štábem absolvoval.

Sám navíc město v tomto pořadu nepředstavoval poprvé. Cyklotoulky se v Jablonci natáčely již loni, tenkrát filmaři zamířili do bikeparku Dobrá Voda, kde jim doprovod dělal i dvojnásobný mistr světa ve fourcrossu Tomáš Slavík. A v březnu roku 2013 se na Kolečku v Břízkách Petr Beitl projel s Michalem Jančaříkem, který točil zimní variantu seriálu.