Primátor Jablonce Petr Beitl ve své kanceláři přivítal hvězdy českého biatlonu z klubu SKP Jablonec, které poslední dobou září na všech světových šampionátech, olympijských hrách a dalších soutěžích.

Ačkoli skončila závodní sezóna, sportovci ani jejich trenéři neusínají na vavřínech a pilně trénují do další sezóny, která začne zase koncem listopadu tohoto roku.

Rovnou z tréninku přišla čtyři děvčata Gábina Soukalová, Veronika Vítková, Eva Puskarčíková a Jitka Landová, kterým dělali doprovod Ondřej Moravec a Michal Šlesingr. Na setkání nechyběli ani šéftrenér Ondřej Rybář, trenér žen Zdeněk Vítek a jablonecký biatlonový šéf Jan Matouš.

Primátor Beitl na úvod všechny obdaroval Jablkovicí a dalšími drobnostmi, děvčatům navíc předal růže. Při přátelském hovoru se vyptával na uplynulou sezónu, na spokojenost s biatlonovým areálem v Břízkách a zmínil, že si nyní mohou odpočinout, když je za nimi sezóna.

Na to konto se šéftrenér Ondra Rybář usmál a řekl: „Ono je to spíš tak, že se všichni těší na závody, při kterých si prý odpočinou. Tréninky bývají náročné, ale ovoce z nich sladké." V závěru všem primátor popřál mnoho úspěchů při trénování i závodech a přislíbil podporu města i v dalších letech.

Fanoušci budou moci biatlonové hvězdy vidět při jabloneckém MČR na horských kolech 13. června.