Věhlas získal tzv. molekulární mixologií. Pokud netušíte, co to je, představte si šampaňské, jehož bublinky ucítíte až po rozkousnutí hroznového vína, které se k drinku podává. A takové jsou všechny jeho koktejly. Chuť a obraz skládá z mikro-dávek rozličných ingrediencí, které se vzájemně ovlivňují.

Koktejl Zimní jablko vypadá ve skleničce jako rozkrojené červené jablíčko uprostřed s hvězdičkou. Pije se teplý, ale jeho výroba je poněkud náročná: Do studené vody namočíme dva plátky želatiny, která se dá koupit v supermarketu. Zahřejeme 500 ml čerstvé jablečné šťávy a 100 ml skořicového sirupu. Přidáme nabobtnalou želatinu a necháme roztát. Nakonec přilijeme 300 ml Martini Bianco.

Vše přelijeme do šlehačkové nádoby s bombičkami, pořádně protřepeme a nasytíme dvěma bombičkami n2o. V misce smícháme med (nejlépe lipový) a prach z červené řepy a touto směsí potřeme vnitřek skleničky. Sklenku pak naplníme pěnou ze šlehačkové láhve. Během chvilky se koktejl rozdělí na spodní červenou část a horní bílou pěnu. Střed ozdobíme hvězdičkou z badyánu.