Zhruba tisíc sedm set zaměstnanců pracujících pro Jablonex Group se stane minulostí, jelikož společnost plánuje další personální změny v podniku.

Podle námi zjištěných informací se jedná o čtyři sta zaměstnanců společnosti Jablonex Group.

Jedná se o fámu nebo o skutečnost?

Výkonný ředitel společnosti Pavel Marek potvrdil, že ke konci tohoto měsíce skutečně budou hromadně propouštět. Kolik to bude zaměstnanců a z jaké divize nechtěl předem říci.

Mezi lidmi však koluje informace, že se číslo blíží k tisícovce. „To je naprostý nesmysl, kdybychom tolik lidí propustili, tak bychom museli zase nějaké pracovníky přijmout,“ vyvrací zvěsti výkonný ředitel společnosti Pavel Marek.

Zatímco Michal Holý, analytik a mluvčí jabloneckého Úřadu práce sdělil, že z výše zmíněné společnosti mají nahlášeno k 11. červnu padesát jejich zaměstnanců k zaevidování na úřadu práce, Pavel Marek prozradil, že jde o jiný počet zaměstnanců, než hlásí Úřad práce v Jablonci z tohoto data.

„Aktuální rozhodnutí o hromadném propouštění se týká více jak padesáti lidí,“ dodal Marek.

Jablonex zeštíhlel už několikrát

Během posledních třech měsíců přišlo o práci u největšího výrobce a vývozce bižuterie Jablonex Group zhruba sto třicet zaměstnanců.

„Ti poslední přijdou o práci během těchto dvou letních měsíců,“ informoval Michal Holý. Zaměstnavatelé jsou povinni o propouštění svých zaměstnanců informovat úřad práce alespoň jeden měsíc dopředu.

Ekonomickou krizi ve společnosti pocítili lidé nejen v dělnických profesích, ale také lidé pracující v administrativě. „Ze čtyřiceti propuštěných lidí v květnu u společnosti Jablonex Group jich většina pracovala v administrativě. Posledních padesát hlášených jsou z poloviny dělnické profese a druhá polovina opět administrativní pracovníci,“ konstatoval Michal Holý.

Nejhůře jsou na tom dělníci

Analytik jabloneckého Úřadu práce Michal Holý doplnil, že dlouhodobý pokles nabídky administrativních míst nesouvisí s ekonomickou krizí. Je dvacet zájemců na jedno místo.

„Nejhůře jsou na tom průmysloví dělníci. Například ke konci května jsme měli na obor montážní dělník 371 uchazečů a ani jedno volné pracovní místo.“ informoval Holý.

Další problémy s uplatněním mají obráběči kovů. Dvě stě padesát lidí je na sedmnáct volných pracovních míst.

Poptávka je po lékařích a sestrách

S výjimkou lékařů a zdravotních sester, po kterých je poptávka, je více poptávajících o pracovní místa, než může úřad práce nabídnout.