Sprchy a převlékárny pro turisty, internetová kavárna a především dostatek informací o okolí. Takové horské informační centrum pro Jizerské hory a západní Krkonoše chce vybudovat Mikroregion Tanvaldsko společně s obecně prospěšnou společností Jizerky pro vás. Na vrcholku Kořenova by mělo být infocentrum plně funkční již v roce 2010.

„Jedná se o zcela novou budovu, která poskytne turistům zázemí i něco navíc. Nyní je vše ve fázi projektové dokumentace a na přelomu roku budeme žádat o grant Evropskou unii,“ uvedl místostarosta Kořenova Stanislav Pelc s tím, že nové nadregionální infocentrum přijde zhruba na deset milionů korun.
Budoucí informační středisko by mělo být otevřeno denně s dvěma pracovníky. „V sezoně počítáme navíc i s brigádníky,“ upozornil Stanislav Pelc.

Provoz infocentra by však obec Kořenov měla dotovat minimálně. „Počítáme, že bezprostředně po zahájení provozu centrum podpoří Evropská unie. Dále je předpoklad, že se o provoz bude starat společnost Jizerky pro vás formou dotací,“ upozornil místostarosta.

Obecně prospěšná společnost Jizerky pro vás se stará o úpravu, údržbu a zajištění vybavenosti části lyžařských tratí, cyklotras a turistických cest ve východních Jizerských horách a západních Krkonoších. „Smyslem vybudování infocentra je sjednotit informace. Například bychom chtěli, aby lidé více věděli o ozubnicové trati a rozšířit přeshraniční spolupráci s Polskem,“ podotkla Kateřina Preusslerová ze společnosti Jizerky pro vás.

Vlastní projekt na stavbu infocentra je zatím v přípravách. Lidé, kteří se věnují turistice, by takové středisko uvítali. „Informační centrum se službami je dobrý nápad, člověk se potřebuje i umýt, když projede blátem,“ řekla Jana Hrubá z Jablonce, které cykloturistika není cizí.