V roce 1993 jsem si coby třináctiletý začínající „basáček" koupil v prodejně Supraphonu v Radnici kazetu s albem „Sex and Religion" amerického kytaristy Steva Vaie. Ke spolupráci na desce si přizval špičkového baskytaristu T. M. Stevense, mladičkého zpěváka Devina Townsenda, o kterém jsme již od té doby také hodně slyšeli, a právě svého známého ze společných „zappovských" dob, bubeníka Terry Bozzia.

Tak jsem se o Terrym dozvěděl poprvé, velmi mě zaujal jeho rozmanitý a barevný styl hry. Jeho spolupráci s Frankem Zappou a s jinými jsem pro sebe objevil až později. Bylo pro mě velkým překvapením, že jablonecké Eurocentrum hostí tuto světovou špičku na jediném koncetrě v Česku. Páteční večer v Eurocentru byl skvělý.

Terry Bozzio nám předvedl nejen svou velkolepou bicí soupravu, předmět mnoha debat návštěvníků tohoto večera, ale hlavně ukázal, že bicí zdaleka nemusí být jen rytmický, doprovodný nástroj. Zatímco nohama vytváří ostinátní rytmickou figuru, ruce hrají na přesně naladěné bubny „melodie" a podmanivé nálady. Terryho košatou hru dokreslují také nejrůznější perkusívní nástroje a cingrlátka, poukazující na etnické vlivy.

Terry Bozzio se v jeden okamžik posluchačů zeptal, kolik je mezi nimi bubeníků. Zvedlo se množství rukou a Terry se se smíchem obával, zda jeho představení baví i nebubeníky. Ano, i my ostatní děkujeme za mimořádný zážitek. 

AUTOR článku Vojtěch Dostál je synem a zároveň pokračovatelem vynikajícího českého výtvarníka a pedagoga Jiřího Dostála. Po absolutoriu na Vyšší odborné škole (VOŠ) v Jablonci nad Nisou v roce 2000, byl tři roky zaměstnán v jedné české šperkařské firmě. Po třech letech nastoupil jako pedagog na jabloneckou Střední uměleckoprůmyslovou školu, kde působí do současnosti. Na svém kontě má sedm vítězství v soutěžích vypsaných Českou národní bankou a řadu realizací pro další zadavatele. Podílí se na cyklu pamětních medailí Pražské mincovny Kalendárium: podle jeho návrhů byly vyraženy tituly Jan Amos Komenský, Otto von Habsburg, Emil Kolben, Jan Janský a Giovanni Boccacio. V současnosti připravuje model pro plánovanou ražbu medaile upomínající na studenta Jana Opletala, který zahynul při protinacistických protestech v Praze v roce 1939.
Vojtěch Dostál je také hudebně nadaný. Jako baskytarista působí ve skupinách Nůž a Bay-Bay. Stejně jako jeho otec miluje projížďky českou krajinou v sedle silného motocyklu.
Je obdivovatelem a sběratelem mechanických hodinek a glyptiky. Žije a tvoří v Jablonci nad Nisou. www.zlate-mince.cz