Zatímco loňská sezona s tropickým létem byla pro koupaliště jedna z nejlepších v historii, letos je tomu zatím naopak. „Když to bude takto pokračovat dále, bude to nejhorší sezona za 25 let. Jsme na čtvrtině normálu," uvedl majitel libereckého koupaliště Vápenka Jan Skalník. Zatímco loni přišlo až 800 lidí za den, letos bylo maximem 300. Podle Skalníka byly ke koupání v Liberci vhodné v červenci jen tři dny. To potvrdil i nájemce koupaliště Sluníčko v Liberci-Vratislavicích Petr Polda. „Je to hodně podprůměrné, velká díra do rozpočtu, ale není potřeba naříkat dopředu. Měsíc je ještě před námi," uvedl. Loni se na Sluníčku koupalo a slunilo za den až 1600 lidí, v červenci jich přišlo nejvíc 500.

Podprůměrná je sezona i pro městské koupaliště v Železném Brodu na Jablonecku. „Oproti loňsku je to bída. Nejsou tropické dny jako loni a počasí je proměnlivé. Ráno prší, odpoledne svítí. Maximem bylo asi 300 lidí," uvedl správce Libor Kochánek. Loni jich bylo i 1100 za den.

První sezonu je v provozu koupaliště v Turnově s tobogany a dalšími atrakcemi. V červenci ho navštívilo přes 17 000 lidí. „Na to, jaké bylo počasí, to je dobré," uvedl provozovatel městského koupaliště Jindřich Kořínek. „Chyběly takové průměrné dny, kdy by bylo 26 stupňů a přišlo 800 až 1000 lidí. Dvakrát jsme měli přes 2000 lidí, párkrát 1500. A pak jsme měli dny, kdy bylo 50 lidí nebo zavřeno," dodal.

Provozovatelé kempů hodnotí sezonu jako průměrnou. Proměnlivé počasí s častými srážkami se projevilo jen na menším počtu stanujících rekreantů, bylo jich oproti loňsku o třetinu méně. Na obsazenost chatek a penzionu počasí vliv nemělo, lidé si je zamlouvají dopředu.