„V Jablonci se staráme o celou rodinu," vysvětluje Pavel Svoboda, náměstek jabloneckého primátora fakt, že město dosáhlo na 2. místo v soutěži Obec přátelská rodině. Tu pořádá Ministerstvo práce a sociálních věcí. Spolu s diplomem získalo město i šek na 275 tisíc korun, které obratem předalo Domu dětí a mládeže Vikýř.

„Podpora rodin je jednou z mých priorit. Jsem ráda, že se každý rok rozšiřují počty starostů a zastupitelů, kteří při práci pro obec myslí také na zlepšení života rodin," uvedla ministryně Marksová na slavnostním předávání.

Obce se utkaly v pěti kategoriích, ministerstvo práce a sociálních věcí mezi vítěze šest milionů korun.

Jablonec nad Nisou v roce 2008 soutěž vyhrál a bral 1,5 milionu korun, díky nimž vznikly třeba i webové stránky jabloneckarodina.cz.

„Na stránkách jsou informace pro celou rodinu od batolete, přes svatbu a manželství až po seniory, nevyhýbají se ani problematickým situacím a snaží se tam poradit, kde hledat pomoc. Jsou zde aktuální informace, pozvánky, ale i katalog sociálních služeb," konstatuje náměstek Pavel Svoboda, do jehož rezortu prorodinná politika spadá.