Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Problémy s parkováním vyřeší nemocnice placenou plochou

Jablonec n. N. – Nedostatek parkovacích míst před jabloneckou nemocnicí se její vedení rozhodlo řešit nepopulárním krokem – zpoplatněním stání na hlavním parkovišti. Od října si připravte deset korun na hodinu.

12.9.2011 4
SDÍLEJ:

Ilustrační snímek.Foto: Deník/Marek Cholewa

Po jablonecké přehradě se nově objeví parkovací automaty i u místní nemocnice. Už v říjnu. Vedení nemocnice si od zpoplatnění hlavní parkovací plochy slibuje zmírnění dlouhodobých problémů s nedostatkem parkovacích míst.

„Zpoplatnění parkování pro pacienty a návštěvy jistě není příjemné, na druhou stranu pouze tento postup jim zajistí dostatek místa,“ říká ředitel nemocnice Vít Němeček s tím, že řidiči, kteří nebudou dodržovat daná pravidla, se vystavují riziku pokuty a botičky od městské policie.

A jak to bude v praxi? Hned od 1. října nemocnice vyčlení pro návštěvy a pacienty hlavní velké parkoviště po levé straně při příjezdu do areálu. Parkoviště bude zpoplatněné v době od šesti do dvaceti hodin.

„První půlhodina parkování bude bezplatná, ale za každou další hodinu bude účtovaných deset korun. Řidič si u parkovacího automatu vyzvedne lístek pro parkování zdarma na dobu půl hodiny, eventuálně si připlatí při parkování na dobu delší,“ vysvětlila mluvčí jablonecké nemocnice Petra Hybnerová.

Parkovací lístek musejí řidiči stejně jako na jiných placených parkovištích umístit viditelně za přední sklo do auta.
„Pacienti, kteří jsou v nemocnici hospitalizováni, a budou zde proto parkovat několik dnů, si na informacích nemocnice vyzvednou parkovací kartu. Při úhradě regulačního poplatku za hospitalizaci na oddělení uhradí zároveň částku za parkování. Na jeden den a noc činí poplatek padesát korun,“ podotkla mluvčí nemocnice.

Bezplatná parkovací místa pro veřejnost i zaměstnance zůstávají k dispozici na parkovišti za starým vjezdem do areálu vedle mateřské školky. Návštěvníci a pacienti nemocnice také mohou využít často volného parkoviště s přistávací plochou pro leteckou záchrannou službu.
„Pacienty, kteří dosud využívali parkoviště s vjezdem ze Hřbitovní ulice, upozorňujeme, že tato plocha není určena k parkování pro veřejnost,“ poznamenala Petra Hybnerová.

Zaměstnanci nemocnice mají v areálu vyhrazená místa pro parkování, která jsou řádně označená. „Řidič – zaměstnanec musí za přední sklo umístit kartu, která ho opravňuje k parkování v areálu nemocnice. Za vydání karty zaplatí zaměstnanec manipulační poplatek,“ vysvětlila Petra Hybnerová.

Víceméně symbolické parkovné se od srpna platí i v okolí jablonecké přehrady – pět korun za hodinu nebo třicet za celý den.
Město se rozhodlo parkování v této lokalitě zpoplatnit kvůli tomu, že z rekreace u přehrady dosud nemělo žádný zisk, přičemž do ní samo musí investovat.

Autor: Jan Vrabec

12.9.2011 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:
Lékař. Ilustrační foto.

ANKETA: Měla by příští vláda umožnit zdravotní nadstandardy?

Někteří lékárníci se 18. října připojili ke stávce praktických a dětských lékařů a ambulantních specialistů. Na snímku lékárnice vylepuje symbolické protestní oznámení v lékárně v Jablonci nad Nisou, ta fungovala v běžném provozu.
5

Lékárníci se připojili ke středeční stávce lékařů

ANKETA: Měli by otcové povinně čerpat část rodičovské dovolené?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Za rvačku dostali až devět let. Výši trestu ovlivnila nezvyklá brutalita útoku

Liberec, Česká Lípa – Liberecký krajský soud ve středu 18. října vynesl rozsudek v kauze brutálního napadení v českolipském baru Hong-Kong, k němuž došlo už před třemi lety.

Euro není otázka, jestli ano nebo ne, ale kdy, řekl Marek Pieter

Liberecký kraj – Lídr kandidátky STAN v Libereckém kraji odpovídal on-line na otázky čtenářů ve středu 18. října.

ANKETA: Měla by být prostituce legalizována?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení