Nájemníci se však shodují na tom, že dávat vinu jednomu člověku je nesmyslné. „Podíl nákladů musí schválit ještě rada města nebo výbor pro hospodaření s majetkem. Jeden člověk za to nemůže,“ řekl nájemník Vladimír Trejbal s tím, že již nevěří v kvalitní řízení města Jablonec.
Chybu ve výpočtu totiž zjistili, až když lidem zaslali výzvy týkající se koupě bytů. To nájemníkům značně zkomplikovalo situaci, nehledě na to, že proces se bude muset znovu opakovat.
Na mimořádném setkání vedení města pochybení přiznalo a vysvětlilo, jak bude pokračovat nadále. „Nyní majetkoprávní výbor projednává snížení koeficientu. Až jej schválí rada města, nájemníkům zašleme cenovou nabídku, abychom zjistili, kolik jich je schopno byty odkoupit,“ konstatovala mluvčí jablonecké radnice Veronika Krausová. Byty tedy město prodá podle staré metodiky, kterou schválilo zastupitelstvo v roce 2002.
Uvažovaná změna metodiky je trnem v oku Klubu zastupitelů za ODS. Na poslední zastupitelstvo totiž přišli zástupci nájemníků z ulice Pobřežní s další peticí. „Rada či úřad nemůže postupovat jinak, než je dáno platnými pravidly,“ vysvětlil Jiří Čeřovský. Maximálně, co podle Čeřovského mohou udělat, je pozastavit prodej bytů do doby změny metodiky. „O ní pak musí rozhodnout jedině zastupitelstvo,“ dodal.