Ten si pro svého kolegu Daniela Karbana připravili jablonečtí hasiči. Jak už se někdy stává, požár byl ohlášen pozdě, a tak při příjezdu hasičů dohořívaly pouze trosky budovy. Daniel požár zcela zlikvidoval pomocí vysokotlakého proudu vody. Daniel Karban se loučil po 17 letech ve služebním poměru a popřát mnoho štěstí mu přišli také zástupci vedení HZS Libereckého kraje v čele s krajským ředitelem Luďkem Prudilem.

Nprap. Daniel Karban zastával u HZS Libereckého kraje, ÚO Jablonec nad Nisou funkci velitele družstva směny A. Byl členem týmu posttraumatické intervenční péče, členem reprezentačního družstva na soutěžích ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel. Dále působil jako instruktor neodkladné zdravotnické péče a člen lezeckého družstva.

Ve svém volném čase rád jezdil na vodu a pokud měl možnost reprezentovat HZS LK na vodě „divoké", nikdy neodmítl. „Daniel se významně angažuje v JSDHO Rychnov u Jablonce n/N, která je jeho domovskou dobrovolnou jednotkou. Lze říci, že ve zdejší hasičárně a na asfaltu před ní, s křídou a balonem, prožil s kamarády velkou část svého dětství," přibližuje plk. Ing. Petr Bartoň, ředitel ÚO Jablonec nad Nisou. HZS Libereckého kraje děkuje za vše, čím nprap. Daniel Karban přispěl během své kariéry HZS i kolegům, přeje hlavně pevné zdraví a spokojenost v osobním životě.