„Ke konci roku bude v závodě Železný Brod zaměstnáno kolem čtyř set lidí,“ uvedl Lukáš Jankovský, tiskový mluvčí Jablonex Group. Důvodem propouštění je podle společnosti postupné omezení ztrátové výroby, která je nejhorší právě v železnobrodském závodě.
Jako problém vidí propouštění v největším regionálním zaměstnavateli vedení města. „Nezaměstnanost letošní rok stoupá, byť nikterak závratně. Nicméně doby, kdy jsme se mohli chlubit jako region nejmenší nezaměstnaností na Jablonecku, jsou pryč,“ uvedl Václav Horáček, starosta Železného Brodu.
V rámci Jablonecka se však situace v Jablonexu do míry nezaměstnanosti nepromítla. „Výrazného růstu nezaměstnanosti se úřad práce neobává,“ řekl Michal Holý, analytik Úřadu práce v Jablonci. Podle jeho slov nezaměstnanost na Jablonecku i v říjnu nadále klesala. „Na konci září byla míra nezaměstnanosti nejnižší v kraji,“ dodal Holý.
„Pracoval jsem tady v podstatě celý profesní život. Bolí mě, když vidím, kam se propadla světoznámá značka ŽBS,“ uvedl jeden ze stávajících zaměstnanců, který si nepřeje být jmenován.