Necelých osm milionům korun zaplatí majitelé společnosti Prosečská investiční za pozemky na Proseči. V lokalitě chtějí stavět bytové domy. To se nelíbí členům občanského sdružení Proseč stejně jako rozporovali záměr jiného investora na výstavbu v sousedství. Tentokrát tvrdí, že prodejní cena 120 korun za metr čtvereční je málo. Za takové peníze by pozemky koupili sami.

„Město o nic nepřijde. Silnice a chodníky, které v místě vzniknou po dokončení stavby převedeme bezúplatně zpět městu,“ vysvětlil Miroslav Pelta, zastupitel a současně investor stavby. Navíc pokud bude město v místě plánovat výstavbu například školky, pozemky mu prodají zpět.

Do této ceny se ale měla v původním záměru pak promítnout alikvotní část nákladů za přeložku vedení velmi vysokého napětí a vysokotlaku plynu. „Navýšení o prokazatelný podíl nákladů na přeložky. Tak to stojí v materiálu,“ konstatoval v diskusním příspěvku Jan Jelínek z občanského sdružení Proseč.

Podle Pelty může být pro občany Proseče jen výhodou, že pozemky zcelí jeden vlastník. „Navrhuji vyjmout promítnutí nákladů za přeložky. Městu odprodáme zpět pozemky zase pouze za 120 korun,“ konstatoval Pelta.
Zastupitelé v hlasování většinově rozhodli o prodeji.

Jablonec nad Nisou: příprava výstavby nové čtvrtě
Novou čtvrť pro více než 5000 obyvatel chce v Jablonci nad Nisou vybudovat firma Prosečská investiční. Na 30 hektarech mezi Horní Prosečí a Prosečí nad Nisou připravuje výstavbu stovek domů. Internetové stránky jablonecké radnice označují projekt jako zahradní vilový komplex, kde budou terasové domy, zahradní vilové domy, ale také sportoviště, relaxační zóna a obchody. Aby se mohla nová čtvrť v Jablonci začít budovat, musí město změnit územní plán. Podnět pro změnu územního plánu již zastupitelé schválili. Pokud půjde příprava projektu bez potíží, mohla by první etapa výstavby odstartovat již v roce 2010. Výstavba bytového komplexu má trvat osm až deset let. Projekt je jedním z největších z bytové výstavby za poslední roky. (čtk)