Jejich úkol je prostý – co nejchutněji a nejnápaditěji přichystané jídlo a připravená zábava, aby se ostatní po hostině nenudili. Tentokrát natáčecí štáb vyrazil za soutěžícími do Libereckého kraje. Všichni soutěžící ze severu Čech prohlašují, že se sešla bezva banda účastníků.

„Bylo to perfektní, prima kolektiv. Určitě na to budu mít skvělé vzpomínky. Jen jsem si vůbec nedokázala představit, jak moc je těžké vařit před kamerou,“ říká jedna z účastnic, Eva Salamanová z obce Březno. Jak dodává, chtěla v pořadu představit ázerbajdžánskou kuchyň, ale podle svých slov toho nestihla tolik, kolik si představovala. A to ze stresu z kamery za zády.

Jako pět dní prožitých v pohodě a zajímavě hodnotí své účinkování i Michal Vlk z České Lípy. Přiznal se ale, že znovu by do takové soutěže nešel, prý mu to stačilo.

To zcela opačný má názor další ze soutěžících, Jaroslava Mikešová z Liberce. „Mně se to hrozně líbilo, všichni jsme si, myslím, padli do oka a dokonce jsme přemýšleli, že se jako celá parta přihlásíme do dalšího kola,“ směje se Eva s dodatkem, že mezi nimi v podstatě nebyla ani žádná rivalita.

I Renata Altmanová z Jablonce nad Nisou byla nadšená z toho, jaký tým se tento týden v kraji sešel. „Jsem ale zvědavá na zákulisní hodnocení, které nevíme, je tajné. Ovšem nelituji ani chviličku, že jsem se do soutěže zapojila. Už jsem pár takových věcí absolvovala a klání mě vrátilo do příjemných vzpomínek. Navíc mi i dodalo sebevědomí,“ dodává Renata.

Radka Poláčková, rovněž Jablonečanka, si prý užila hodně legrace a ze soutěže si odnesla, jak sama říká, správňácký pocit. „Vůbec mi to nepřišlo jako soutěž. Narazila jsem na bezvadnou partu. Voláme si mezi sebou a s Renatou z Jablonce se i stýkáme,“ srší nadšením Radka Poláčková.