V pondělí se totiž brána letního kina otevřela netradičně už v 18 hodin. Ještě předtím, než diváci mohli zhlédnout film Maggie má plán, totiž proběhl historicky první kinobazar. „Netradiční akci pořádala kavárna Pokec, která zde provozuje stánek s občerstvením. Limit přihlášek pro prodejce byl nakonec z důvodu velkého zájmu uzavřen dlouho dopředu," informovala zástupkyně vedoucí jabloneckých kin, Kateřina Nermuťová, která se nakonec do této akce i sama v roli prodejce zapojila.

Zájem nebyl pouze ze strany prodávajících, ale do areálu letního kina přišlo i mnoho dam a slečen vybrat nové kousky za drobný peníz. Drtivá většina věcí se pohybovala v rozmezí 20 až 30 korun. „Já jsem spokojená," řekla Lucie z Jablonce.

DNEŠNÍ PROJEKT NASLEPO S DOBRÝM JÍDLEM

Už dnes navíc můžete vyzkoušet další novinku. Od 20 hodin totiž můžete vyzkoušet piknik v letním kině. „Jedná se již o druhý piknik v pořadí. Ten první nám pokazilo počasí. Přesto se však našli odvážlivci, kteří dorazili. Tentokrát doufáme, že všechno proběhne v suchu." směje se Kateřina Nermuťová.

Dobroty zakoupené u stánku si diváci na trávník přenesou v praktických papírových kinotaškách, které byly speciálně pro tuto příležitost vyrobeny. Vlastní deka je jistě výhodou, ale k dispozici bude i možnost si ji vypůjčit.

Princip projekce Naslepo spočívá v tom, že diváci do poslední chvíle netuší, jaký film budou sledovat. „A právě ten okamžik překvapení si v řadách příznivců jabloneckých kin získal velký počet příznivců," dodal na závěr Nermuťová.

Vzhledem k tomu, že nikdo neví, na co jde, je vstupné dobrovolné. Vybírá se až po projekci a diváci mohou přispět částkou, kterou uznají za vhodnou.