Již sedmým rokem je soutěž i memoriálem Josefa Velechovského a Rudolfa Bárty. Jsou to jedni ze zakládajících členů Kynologického klubu a poválečné kynologie na Liberecku vůbec. Tímto jim pořadatelé chtějí vzdát čest a dík za to, co vybudovali a jak se zasloužili o rozvoj kynologie na Liberecku.

Letos se bude soutěžit v disciplínách poslušnost a obrana.

„Tento závod by nemohl být uspořádán bez vydatné pomoci sponzorů, neboť kynologický klub není ziskovou organizací. Jediné příjmy, které plynou do naší pokladny jsou členské příspěvky, které použijeme na údržbu našeho areálu. Chtěl bych touto cestou poděkovat všem firmám a společnostem, které přispěly k uspořádání tohoto ročníku. Díky nim obdrží nejúspěšnější závodníci ve všech kategoriích zajímavé ceny,“ poděkoval předseda klubu Jiří Kolář.

Na závěr soutěže bude vyhodnocen i nejlepší pes v poslušnosti, obranář a také nejlepší mládežník. Odehraje se i oblíbená soutěž družstev mezi jednotlivými kynologickými kluby.

„Tak jako předchozí ročníky zveme k návštěvě soutěže i širokou veřejnost,“ zve Kolář. Soutěž začíná v sobotu 17. září od devíti hodin ráno v areálu klubu, který se nachází v Pavlovicích za Kauflandem, spojení MHD číslo 12, od ulice Letná bude značeno šipkami. Vstupné zdarma.

Na oslavu jubilea soutěže je připraven doprovodný program, který proběhne před vyhlášením výsledků soutěže, což by mělo být přibližně po patnácté hodině.

V současné době je přihlášeno na padesát psů.