I obyvatelé Jablonecka by si měli dávat pozor na své čtyřnohé mazlíčky. V minulých dnech se na redakci obrátila majitelka s tím, že jí zmizel pes a evidentně jej někdo ukradl. Údajně nejde o ojedinělý případ. Liga na ochranu zvířat varuje, aby lidé nenechávali své psy bez dozoru, a to ani před obchodem.

Přesně takhle totiž nedávno zmizel kavalír king charles španěl od jabloneckého Kauflandu. „Sedmadvacátého června mezi dvacátou a jedenadvacátou hodinou jsem šla na nákup do Kauflandu a pejska jsem nechala pečlivě uvázaného u vozíků. Uvnitř jsem byla jen chvíli, ale když jsem se vrátila k vozíkům, pejsek už tam nebyl,“ líčí jeho majitelka Jana Hušková.

„Když teď vidím, jak někdo někde přivazuje psa, nedá mi to, a ty lidi varuji, co se může stát. A nepřihodilo se to jen mně, slýchám od lidí, že takové případy nejsou v Jablonci zase tak výjimečné,“ podotkla Jana Hušková.

Ochránci zvířat vydali varování

Varování ohledně hrozby krádeží psů už vydala také Liga na ochranu zvířat a visí například na webových stránkách lučanského útulku Dášenka. Upozornění vydala liga na základě několika případů z poslední doby, kdy v okolí Prahy zmizelo několik psů, a to i přímo ze zahrad.

„V těchto případech se ale většinou jednalo o staffordšíry, bulteriéry a jejich křížence a je podezření, že je někdo ukradl cíleně kvůli psím zápasům. Poslední případ z Jablonce s tím nemusí souviset, už proto, že šlo o menšího pejska,“ uvedla pro Deník Dagmar Kubištová z lučanského útulku Dášenka.

Podobné případy řeší i policie

Případ zmizení psa od Kauflandu řeší také jablonecká policie. „V současné době šetříme dva případy zmizení psa,“ poznamenala mluvčí jablonecké policie Ludmila Knopová.

Podle Dagmar Kubištové z lučanského útulku Dášenka a Ligy na ochranu zvířat se stává, že psa ukradnou například bezdomovci. „Je pro ně dobrý obchod jej někomu prodat za pár stovek korun,“ konstatovala Dagmar Kubištová. Zrovna tak ale podle ní existuje celá řada dalších důvodů, proč to lidé dělají včetně toho, že se jim pes jednoduše líbí a chtějí si ho nechat.